גיוס משאבים לעמותות

פעילות של גיוס ופיתוח משאבים לעמותה מחייבת מעורבות בכלל חלקי הארגון, בין אם מדובר בחברות עסקיות או עמותות. לרוב, ישנו איש מקצוע אחד או צוות מצומצם אשר אחראי לתחום של פיתוח משאבים, בין אם מדובר בעובד או בגורם חיצוני. עם זאת, בכדי ליישם תהליך מצליח של גיוס ופיתוח משאבים לעמותה, יש צורך בחיזוק תשתיות הארגון והיכולות של מנהליו, ולגייס את מעורבות המנהלים, חברי הועד המנהל וכן חברי הצוות בכדי לקבוע אסטרטגיות שיהיו נכונות ביותר עבור הארגון ולהוציאן אל הפועל. אנחנו במל"כ יודעים לעשות את כל זה בשבילכם, והרבה מעבר לכך.

תהליך גיוס משאבים לעמותות עם מל"כ:

למל"כ ניסיון בביצוע גיוס משאבים לעמותות כבר מעל 15 שנה

89% הצלחה לאורך השנים בגיוס ופיתוח משאבים לעמותות שונות

גיוס משאבים מכל רחבי העולם

גיוס כספים בשיטת הכל כלול מ-א' ועד ת' – ללא הפתעות!

מגייסי משאבים מנוסים לעמותות 

תשלום חד פעמי, ללא חיובים והפתעות בהמשך הדרך

גיוס כספים לעמותות בישראל – שירות מקצועי ויחס אישי

 

לבדיקת זכאות צרו קשר עוד היום:

איך מתבצע תהליך פיתוח משאבים לעמותות?

בכדי להבטיח את הצלחת הארגון יש לדאוג לניהול נכון של המשאבים הקיימים והעתידיים של הארגון. תהליך פיתוח משאבים נעשה תוך התייחסות לחזון הארגון, העשייה והשפעה שהוא רוצה ליצור. תהליך זה כולל התמודדות עם דילמות ואתגרים ניהוליים מורכבים, תוך איתור וגיוס משאבים, בין אם מדובר על משאבים כספיים או שווי ערך לכסף. בנוסף, התהליך כולל גם שימור המשאבים שהושגו ושמירה על הקשר עם מקורותיהם לאורך זמן. כל אלו יאפשרו את פעילות העמותה לטובת קידום הנושא החברתי.

בניית מערך גיוס ופיתוח משאבים באופן גמיש

בעת תהליך גיוס משאבים לעמותה, או לכל ארגון אחר, ישנה התייחסות לסוגי משאבים שונים: אנושיים, כספיים וחומריים. בכדי שעמותה תוכל להגשים את מטרותיה ולהביא לשינוי חברתי, עליה לדאוג לתשתית חזקה של פיתוח משאבים לעמותות. זאת, כיוון שהיציבות וההצלחה של עמותה תלוי בתשתית זו במידה רבה.

תשתית פיתוח משאבים חזקה ויציבה היא שתעזור לעמותות גם בתקופות משבר, שכן מערך גיוס המשאבים והכספים הוא שיוכל לאפשר את המשך הפעילות ולהבטיח את עתיד הארגון. חשוב להבטיח שלעמותה יהיה כוח אדם בהיקף מספק האמון על גיוס משאבים. על עובדים או מתנדבים אלו להיות בעלי הכשרה מקצועית וידע לגבי המקורות השונים הקיימים לשם גיוס משאבים והרחבת בסיס התורמים. בנוסף לגיוס כספים, מערך פיתוח משאבים יידע לערוך שינויים בתקציב העמותה במידה ויידרשו בהתאם למצב החדש בו הארגון נתון.

מה מצריך תהליך גיוס משאבים לעמותות?

תהליך גיוס משאבים לעמותות מצריך ידע ומיומנויות רבים, והצלחתו מבוססת על יצירת מאגר מגוון של מקורות מימון, קשרים מקומיים ובינלאומיים ועוד. במהלכו, עמותות נתקלות לא פעם באתגרים שונים ונדרשות להתגבר על חסמים תרבותיים ורגשיים מול גופים שונים. לנו במל"כ יש את כל הכלים והמיומנויות לעזור לכם להתגבר על האתגרים והחסמים הללו.

גיוס משאבים לעמותות כגון מקורות מימון יכול להיעשות תוך פניה למוסדות כגון קרנות פילנתרופיות בארץ ובחו"ל, פנייה לתורמים פרטיים או גיוס תרומות מעסקים, פנייה לגורמים ממשלתיים, גיוס כספים בקהילה ועוד. בנוסף, פיתוח משאבים יכול להיעשות על ידי רקימת שותפויות או ייצור מקורות הכנסה עצמיים על ידי הפעלת פרויקטים מניבי הכנסות.

מדוע כדאי להיעזר בחברה מקצועית לצורך גיוס ופיתוח משאבים לעמותות?

ליווי של חברה מקצועית בתחום של גיוס ופיתוח משאבים לעמותות יכול לתרום להן רבות, בייחוד לעמותות הנמצאות בראשית דרכן. תמיכה וסיוע מצד גורם מקצועי ומנוסה בעת פיתוח תוכנית אסטרטגית לשם גיוס משאבים יכולים למנוע טעויות אשר יכולות להיות משמעותיות מאד להתבססות העמותה ולהצלחתה בטווח הקצר והארוך. תהליך פיתוח משאבים לעמותות כולל ייעוץ לעמותות, ליווי והדרכה בכל האספקטים השונים בתחום, ובכלל זאת גיוס תרומות לעמותות. חברה מקצועית תציע, בין היתר, שירותי כתיבת בקשות למענקים ותרומות. כמו כן, החברה תוכל לייעץ בעת התלבטות בסוגיות אתיות ואידיאולוגיות הקשורות בתהליכי פיתוח משאבים, וכן בשאלות הקשורות בפיננסים ובמיסוי.

שיווק נכון לצורך גיוס משאבים לעמותה

אספקט נוסף בתהליך גיוס משאבים הוא הפן השיווקי. חשוב לדאוג לחומרים שיווקיים אפקטיביים, בין אם מדובר בחומרים מודפסים, מצגות או כל אמצעי שיווקי אחר. רצוי להתייעץ עם חברות המתמחות בפעילות במסגרת המגזר השלישי בכדי לוודא כי התכנים, כלי השיווק ותהליך השיווק בכללותו יבטיחו תוצאות אופטימליות. כמו כן, אופן ההצגה של החומרים בפני תורמים או שותפים פוטנציאליים חשוב ביותר, וליווי של חברה מקצועית יכול לכלול הכנה לקראת פגישות ומצגות. שירותי יחסי ציבור על ידי חברות המתמחות בתחום של עמותות יכול גם הוא לתרום רבות לחשיפת העמותה ולתמוך בתהליך של פיתוח משאבים לעמותות.

נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בכל תהליך של גיוס ופיתוח משאבים לעמותה שלכם!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן