גיוס תרומות לעמותה

רוב העמותות והמלכ"רים בארץ מתקיימים על בסיס תרומות שמושגות על ידי גיוס כספים, אשר מתבצע לעיתים על ידי אחד מעובדי או מתנדבי העמותה או על ידי מגייס כספים עצמאי. היות ומגייס הכספים לרוב חווה דלתות אשר נסגרות בפניו פעם אחר פעם, בכדי להצליח בתפקיד זה, דרוש אדם אופטימי ומלא ביטחון שיודע לספק את הסחוה ולהצליח במטלת גיוס תרומות לעמותה מחו"ל ומהארץ. מגייס כספים נדרש לרדוף אחר תורמים פוטנציאליים ללא לאות, במטרה להביא לעמותה בסופו של דבר את הדבר לו היא זקוקה הכי הרבה – תורמים לעמותות שמביאים תרומות.

גיוס תרומות לעמותה בארץ ובארה"ב – מהם ההבדלים?

מלאכת גיוס תרומות לעמותה עלולה להיות מתישה, ובמקרים רבים אינה מביאה את התוצאה המיוחלת. ניתן להצביע על הבדלים בדפוסי גיוס כספים בארץ לעומת ארצות הברית, אשר מקשים על גיוס תרומות לעמותות בישראל. בארה"ב, לרוב גיוס תרומות מחו"ל על ידי מגייס העמותה זוכה לתמיכה של הנהלת העמותה, אשר תורמת מכיסה הפרטי לעמותה ובכך נותנת דוגמה אישית.

בארץ, ברוב המקרים למגייס אין את הגב הזה, והוא נשאר במירוץ של גיוס תרומות מחו"ל לבדו. כמו כן, מגייסי הכספים האמריקאים זוכים לסיוע ההנהלה באמצעות הקשרים של אנשיה. אלו עוזרים לפתוח דלתות, לחבר את מגייס הכספים לאנשים אמידים ומקצרים לו את הדרך בפנייה לגופים, קרנות ועסקים אשר הינם תורמים פוטנציאליים – דבר אשר מוביל לגיוס תרומות לעמותה בקלות רבה יותר.

גיוס תרומות מחו"ל לעמותה בישראל – איך לצלוח את המשימה?

מגייס הכספים הישראלי אינו מקבל את הסיוע מצד ההנהלה, ולכן הוא נכנס לעבודה מחוסר קשרים טובים למציאת תורמים פוטנציאליים. לרוב, אדם הממלא תפקיד של מגייס כספים בעמותה אינו משתייך למעגלי מעמד עשירי החברה והאמידים, והוא מוצא עצמו מנותק מתורמים לעמותות שמולם הוא רוצה לעבוד ללא תיווך מתאים. כל שנותר לו לעשות הוא לפנות באופן יחידני לקרנות פילנתרופיות או לגופים אחרים, ולקוות שייענו בחיוב לבקשתו, וכך יצליח לגייס תורמים לעמותות. קושי זה בעל ערך רציני במיוחד בתהליך גיוס תרומות לעמותה מתורמים פרטיים, אך גם קשרים אישיים עם העומדים בראש קרנות פילנתרופיות יכולים להשפיע על הצלחת תהליך גיוס כספים.

קשיים בגיוס תרומות לעמותה בישראל

ואם עובדות אלו אינן מקשות דיי צורכן על המגייס הישראלי, הוא מוצא את עצמו מול מכשול נוסף: מגייסי כספים ותורמים לעמותות עבור עמותות אחרות מתחרים גם הם על אותו התורם. קרנות פילנרתופיות רבות, כמו גם מוסדות ובעלי הון, מוצפים באופן קבוע בפניות לתרומות מצד עמותות רבות – דבר המוריד את הסיכוי של העמותה לזכות בכסף. פעמים רבות גם אם העמותה זוכה בתרומה, הנתח שנותר
הינו קטן.


התסכול שחש לעיתים מגייס הכספים בשל חוסר יכולתו לגייס תורמים לעמותות אותן הו אמייצג והתוצאות הבלתי מספקות מובילות לעזיבתו את התפקיד או להפסקת ההתקשרות מצד העמותה. עבור עמותה אשר נמצאת בשלבי ביסוסה, כישלון כזה עשוי להיות בעל השלכה משמעותית על הישרדותה, אך גם עמותה פעילה אינה יכולה להרשות לעצמה קשיים תקציביים עקב תהליכי גיוס כספים כושלים או בלתי רציפים. כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

גיוס תרומות לעמותה שלכם בעזרת המקצוענים שלנו במל"כ

לאור כל זאת, לעמותות ומלכרי"ם מומלץ להשתמש בשירותיה של חברה חיצונית לגיוס תרומות לעמותה שלהם – חברה המתמחה בפיתוח קשר ארוך טווח עם קרנות פילנתרופיות ומקורות תקציביים אחרים. חברה כזו יוצרת תוכנית אסטרטגית ברורה ומפורטת לשם פיתוח משאבים ויצירת מחזוריות תרומתית בטווח הארוך. תהליך גיוס הכספים אצלנו במרכז לניהול כספים מתבצע על ידי צוות מנוסה ובעל קשרים אשר יודע את הגישה הנכונה לבעלי הקרנות. כתוצאה מכך גדלים סיכוייה של העמותה לקבל מענקים ארוכי טווח.

המרכז לגיוס כספים מציע שירותי פיתוח משאבים לעמותות באמצעות קרנות פילנתרופיות בחו"ל. המל"כ מייעץ, מלווה ומגיש בקשות לקבלת מענקים ותרומות עבור עמותות ומלכ"רים בארץ, וכן מציע להם שירותי עיצוב תדמית, יחסי ציבור וקשרי חוץ.

למל"כ ניסיון בביצוע גיוס תרומות לעמותות כבר מעל 15 שנה

89% הצלחה לאורך השנים בגיוס תרומות מחו"ל

גיוס תורמים לעמותות מכל רחבי העולם

גיוס תרומות לעמותה שלכם בשיטת הכל כלול מ-א' ועד ת' – ללא הפתעות!

מגייסי תורמים לעמותות שעברו כבר הכל

תשלום חד פעמי, ללא חיובים והפתעות בהמשך הדרך

שירות גיוס תרומות לעמותות מקצועי ואדיב

לבדיקת זכאות צרו קשר עוד היום:

 

הקשיבו מה יש ללקוחות שלנו לומר עלינו:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן