חברות גיוס כספים – פיתוח משאבים וכן תרומות לעמותות / חני סודרי

עמותות רבות מתקשות בהשגת תרומות, וחוות דחיות חוזרות ונשנות או התעלמות בתשובה לבקשת תרומות ומענקים. ישנם המחזיקים בתפיסה כי ישנן קרנות רבות בעלות הון רב, והכסף “מחכה” רק שירימו אותו, אך למעשה גיוס כספים הינו הליך המצריך ידע רב, זמן וניסיון בתחום. הפרוצדורה של הגשת בקשות תרומות לעמותות יכולה להיות ארוכה ומסובכת. ישנם טפסים רבים שיש למלא ומסמכים לצרף לבקשה, ועל כל החומרים להיות מוגשים במסגרת זמן מוגדרת ובאופן מקצועי ומפורט, שכן קרנות פילנתרופיות אינן ממהרות לתרום כספים לעמותות ללא בחינת המטרות שלהן, פעילותן והתנהלותן עד כה.

קרנות פילנתרופיות מעדיפות לייעד תרומות לעמותות אשר פעילותן מוגדרת וברורה, וניתן למדוד את הצלחת הפרויקטים שלהן. לכן, חשוב כי מאפיינים אלו יבואו לידי ביטוי בצורה בולטת במסמכי הבקשה לתרומה. רוב הקרנות מבצעות בדיקות יסודיות בנוגע לעמותות שפונות אליהן, שכן הן רוצות לדעת בדיוק לאן ילך הכסף אותו יתרמו, וכי הסכום המבוקש הינו ריאלי ביחס לפעילות ולמטרה של הפרויקט.

היבט בנוסף אשר יכול לסייע בתהליכי פיתוח משאבים של עמותות הוא היכרות עם עולם הפילנתרופיה והשחקנים העיקריים בו. ללא ספק מצב בו מכירים את “האנשים הנכונים” מסייע ומזרז את התהליך. יצירת קשרים עם אנשי מפתח בתחום הפילנתרופיה אינו דבר הקורה ביום אחד אם בכלל, ולכן עמותות רבות מסתייעות בשירותים חיצוניים של חברות אשר מתמחות בתחום של גיוס כספים לעמותות ומלכ”רים.

החברה לגיוס כספים נותנת שירותים מקיפים לעמותות ומלכ”רים מתוך ההבנה כי התנהלות נכונה של גופים אלו בכל ההיבטים תסייע בתהליכי פיתוח משאבים, גיוס כספים והצלחתם בכלל. החברה מייעצת, מלווה ומדריכה עמותות ומלכ”רים בכל הנוגע לגיוס משאבים. החברה כותבת בקשות מקצועיות לקרנות פילנתרופיות בחו”ל, משרדי ממשלה, וועדות וקרנות מדינה, ומלווה את העמותות בעת ביקור נציגי קרנות זרות בארץ. כמו כן, היא מספקת שירותי יחסי ציבור עבור העמותות, הפקת סרטי תדמית, ברושורים ומצגות אשר מסייעים להצלחת תהליכי גיוס כספים.

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן