הגברת החשיפה והנוכחות של העמותה להגדלת היקף התרומות / חני סודרי

 

אחת הדרכים היעילות ביותר להביא להרחבת ההיקף של תרומות לעמותות הוא הגברת הנוכחות שלהן וחשיפת פעילותן בפני תורמים פוטנציאליים ותורמים קיימים. ללא ספק, בעת גיוס כספים באמצעות הגשת בקשות תרומות יזומות על ידי העמותה, כדאי ורצוי להתאים את התכנים המוגשים בהתאם לגוף התורם, מניעיו והשקפותיו. עם זאת, חשיפת העמותה ונתונים על פעילותה באופן קבוע, שקוף ונגיש בכלים השונים העומדים בפניה דוגמת אתרי אינטרנט, פורטלים וכו', יגבירו את נוכחותה בקרב הפועלים בעולם  הפילנתרופי ויביא לכך שתורמים פוטנציאליים יכירו אותה ויתכן שיחליטו לפנות אליה מיוזמתם ולתרום לה. כך, התנהלות יעילה יותר בהקשר זה תסייע לעמותות למשוך תרומות רבות יותר, ובכך תאפשר להן להמשיך בפעילותן ואף להרחיבה.

חשוב להבין כי תורמים פוטנציאליים, יהיו השקפותיהם ואמונותיהם אשר יהיו, רוצים לחוש כי תרומתן תנוצל בצורה הטובה ביותר  ואכן תשפיע. לכן, פרסום מידע על העמותה, מנהליה והפועלים בה, מטרות העמותה, וכן נתונים הנוגעים לתחומי פעילותה, יחשפו אותה בפני אלו המבקשים למצוא עמותה אליה יתרמו. על העמותה לפרסם את היקף הפעילות שלה והצעדים שהיא נוקטת למימוש והגשמת מטרותיה. כך אלו השוקלים להעניק תרומות לעמותות יוכלו ללמוד עליה ולהתרשם מן המקצועיות והיעילות של פעילותה, ויבחרו לתרום לה במידה ומטרותיה תואמות עם השקפותיהן. ככל שעמותה תחשוף פעילותה ותפרסם נתונים, אמינותה תעלה בעיני המבקשים לתרום.

אחד האספקטים החשובים ביותר בנתונים מבחינת התורם הפוטנציאלי הוא מידת ההשפעה של פעילות העמותה. לכן, עמותות יעשו בחוכמה אם יציגו בצורה מקצועית, מדויקת ונרחבת נתונים אשר ממפים את מידת ההשפעה של הפרויקטים והפעולות השונים שערכה. אלמנט נוסף אשר יכול להשפיע על החלטת התורמים הפוטנציאליים הוא הישגי העמותה לאורך שנות פעילותה. על העמותה להדגיש את הישגיה בהקשר של תרומה לשינוי, וכן אותות הצטיינות, פרסים וציונים לשבח בהם זכתה.

מעבר לחשיבות של הגברת הנוכחות מול תורמים פוטנציאליים, לפרסום מידע ונתונים חשיבות רבה גם בהקשר של תורמים קיימים. בין אם התרומה נעשתה על ידי אנשים פרטיים, חברות עסקיות או קרנות פילנתרופיות, הגורם התורם ירצה לדעת כי תרומתו הביאה לשינוי. לכן ישנה חשיבות לפרסום נתוני הפעילות של העמותה, ואף לדווח באופן ישיר לגורם התורם לגבי מה שנעשה הודות לתרומתו. עדכונים אלו גם מסייעים בשמירה על קשר עם התורם ויגבירו את הסיכויים לקבלת תרומות נוספות ממנו בעתיד, במידה והוא יתרשם כי 'השקעתו' נשאה פרי.

 

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן