רישום עמותה

עמותה היא פלטפורמה מקובלת לקידום מטרות חברתיות. על-פי חוק העמותות כל שני אזרחים ישראלים יכולים להקים עמותה, לגייס כספים, לרבות תמיכה ממשלתית, ולפעול למען ערכים שונים, חברתיים, פוליטיים, כלכליים ועוד. באופן טבעי, השלב הראשון הוא הגשת בקשה לרישום עמותה חדשה בצירוף מסמכים רלוונטיים. המל”כ – המרכז לגיוס כספים – מסייע לעמותות ומלכ”רים בכל תחומי הפעילות, כולל ייעוץ, קבלת מענקים, יחסי ציבור וגם רישום עמותה במהירות וביעילות, כך שתוכלו להתחיל לממש את המטרות החשובות לכם תוך זמן קצר ככל האפשר.

רישום עמותה בעזרת מל”כ:

למל”כ ניסיון ברישום עמותות של מעל 15 שנה

89% הצלחה לאורך השנים בהצלחה בתהליך הרישום עם הטפסים הנכונים

מחיר חד פעמי וידוע מראש, ללא הפתעות בהמשך הדרך

שירות מקצועי ויחס אישי לכל לקוח

צרו קשר עוד היום:

השלב הראשון: מילוי טופס בקשה לרישום עמותה חדשה

בישראל יש למעלה מ-40,000 עמותות, כשליש מהן פעילות. על-מנת לרשום עמותה חדשה, יש למלא טופס אשר נמצא באתר השירותים הממשלתיים.

בטופס זה יש לפרט את השם המבוקש עבור העמותה וכן מספר אופציות חלופיות למקרה שהשם הראשון לא יתקבל, את כתובת העמותה, כתובת הדוא”ל שלה, מספר טלפון שבו ניתן ליצור קשר עם אנשי העמותה, אתר אינטרנט אם ישנו כזה, את המטרות העיקריות של העמותה ואת שמות מייסדי העמותה.

על-פי חוק העמותות, רישום עמותה חדשה מותנה בכך שהיא תכלול לפחות 2 חברים. לצורך רישום עמותה במס הכנסה, יש צורך ב-7 חברים או יותר, שרובם אינם קרובי משפחה.

המסמכים הנלווים לטופס רישום עמותה

על-מנת לאשר פתיחת עמותה רשם העמותות דורש מסמכים נלווים. ראשית, נדרש תצהיר חתום כדין בפני עורך דין כתמיכה בבקשה עצמה. שנית, נדרשת הצהרה אודות הנסיבות שבהן מוקמת העמותה, ובפרט יש לציין במפורש בהצהרה זו כי הדבר לא נעשה עקב הליכי מחיקת עמותה אחרת, בעקבות אי קבלת אישור ניהול תקין בעמותה אחרת או בשל אי סדרים בפעילותה של עמותה אחרת.

כמו כן, פתיחת עמותה מחייבת תקנון. חברי העמותה יכולים לאמץ את התקנון המצוי, כפי שהוא מופיע בתוספת הראשונה לחוק העמותות. אופציה נוספת היא להתבסס על תקנון זה אבל לשנות בו חלק מהסעיפים, וניתן גם לגבש תקנון שונה לגמרי. רשות המיסים דורשת מכל עמותה לכלול בתקנון שלה שני סעיפים ספציפיים – האחד הוא התחייבות שכל נכסי העמותה והמשאבים שתגייס ישמשו אך ורק למימוש המטרות ולא לחלוקת רווחים (או כל טובת הנאה אחרת) בין החברים. הסעיף השני הוא התחייבות שאם העמותה תפורק ויישארו נכסים, הם יועברו למוסד ציבורי בעל מטרות דומות, ולא יחולקו בין חברי העמותה.

רישום עמותות כרוך גם בתשלום אגרה. נכון לשנת 2021, גובה האגרה הוא 822 ש”ח. כמו כן, ייתכן צורך במסמכים נוספים בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל עמותה.

איך מתבצע בפועל רישום עמותה חדשה?

לאחר מילוי בקשה לרישום עמותה, כלומר אותו טופס מקוון, והכנת כל המסמכים הנלווים, השלב הבא הוא הגשת כל הנ”ל. אפשרות אחת היא להגיע אל אחת הלשכות המחוזיות של רשם העמותות (בבאר שבע, בחיפה, בירושלים, בנוף הגליל ובתל אביב), ושם להגיש את המסמכים פיזית (בשעות הקבלה ובזימון תור מראש) או להכניס אותם אל תיבת שירות. אופציה נוספת של רישום עמותה היא בדואר. עורכי דין ורואי חשבון בעלי כרטיס חכם יכולים להגיש את הבקשה אונליין.

בקשה לרישום עמותה שמצורף אליה תקנון מצוי (אם או בלי שינויים) תיבחן תוך 8 ימי עבודה. אם לעמותה תקנון ייחודי לה, זמן הטיפול בבקשה הוא עד 21 ימי עבודה.

רישום עמותות במס הכנסה ובמע”מ

בשלב הראשון של פתיחת עמותה רשם העמותות מאשר את הבקשה. השלב הבא הוא רישום העמותה במע”מ ובמס הכנסה.

רישום עמותה במע”מ מתבצע במשרדי מע”מ האזוריים. המסמכים הנדרשים הם בקשה לרישום מלכ”ר במע”מ, צילום התעודה שהתקבלה מרשם העמותות, התקנון, תחזית להכנסות ולהוצאות (כולל מקורות המימון) ופרוטוקול מורשה חתימה אשר נחתם על-ידי רואה חשבון.

לאחר הפעולה במע”מ יתבצע רישום עמותה במס הכנסה. מומלץ לקבל אישורים על ניכוי מס במקור ועל ניהול ספרים, ואם יש לעמותה עובדים נדרשת גם פתיחת תיק ניכויים.

רישום כל סוגי העמותות ללא טרחה וללא עיכובים מיותרים

המרכז לגיוס כספים (המל”כ) צבר ניסיון רב בביצוע רישום עמותות מכל הסוגים. הניסיון מתורגם לבקיאות מקצועית מקיפה, וביחד עם המחויבות המלאה לכל מי שרוצה לרשום עמותה, התוצאה היא השלמת התהליך בזמן קצר, ללא טרחה מצדכם ומבלי שהיעדר ידע בתחום מצדכם יגרום לעיכובים או לתשובה שלילית. שירות זה ניתן גם בפני עצמו, וגם כחלק מליווי כולל שמסייע לעמותות לבצע פעולות כמו גיוס משאבים מכל מקורות המימון האפשריים, ובפרט מקרנות פילנתרופיות.

נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בתהליך רישום העמותה החדשה שאתם מעוניינים להקים. השאירו פרטים.

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן