פתיחת עמותה

הקמת עמותה היא דרך מקובלת ואפקטיבית לקידום מטרות שונות, ובפרט בתחום החברתי. על-מנת להצליח במשימה, חשוב כבר בשלב הראשוני להקדיש תשומת לב למספר סוגיות משמעותיות, כך שבהמשך הדרך העמותה תוכל להתנהל באופן מיטבי. פתיחת עמותה בעזרת חברת מל”כ מבטיחה תהליך יעיל ומבנה נכון לפלטפורמה החדשה, ובהתאם גם הצלחה עתידית.

הקמת עמותה בעזרת חברת מל”כ – שירות מקיף וקשוב

בחברת מל”כ (המרכז לגיוס כספים) עובדים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום העמותות, ובהתאם אנחנו יודעים בדיוק איך פותחים עמותה בדרך הטובה ביותר האפשרית. הסיוע ליזמים לקראת הקמת עמותה ללא מטרות רווח כולל ניסוח שם שיהלום את המטרות ואת אופי העמותה, כתיבת חזון מפורט ומדויק שיהווה מעין מפת דרכים עבור הפעילות השוטפת, קביעת מטרות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך וטיפול בכל הפן הבירוקרטי של פתיחת עמותה (פירוט בפסקה הבאה).

בנוסף, במסגרת כל הקמת עמותה חדשה, נעזור לכם לייצר מבנה ארגוני יעיל שיאפשר את מימוש המטרות. השירות המקיף ניתן על בסיס קשב מלא לערכים החשובים עבורכם, לסיבות שהובילו אתכם להקים עמותה, לדגשים המשמעותיים מבחינתכם ולכל מידע רלוונטי נוסף. הליווי הצמוד מתאפיין בזמינות גבוהה ונמשך עד להשלמת כל השלבים של תהליך פתיחת עמותה, כלומר עד שהיא רשומה גם במשרד המשפטים (אצל רשם העמותות כמובן) וגם במע”מ ובמס הכנסה.

פתיחת עמותה בעזרת מל”כ:

למל”כ ניסיון בהקמת עמותה ללא מטרות רווח של מעל 15 שנה

89% הצלחה לאורך השנים בהצלחה בתהליך פתיחת עמותה

מחיר חד פעמי וידוע מראש, ללא הפתעות בהמשך הדרך

שירות מקצועי ויחס אישי לכל לקוח

צרו קשר עוד היום:

מה כוללת ההתנהלות מול רשם העמותות לצורך פתיחת עמותה ללא מטרות רווח?

השלב הראשון של פתיחת עמותה ללא מטרות רווח הוא רישומה אצל רשם העמותות. לצורך זה יש למלא בקשה לרישום עמותה שבה מצוינים כל הפרטים הרלוונטיים: השם המבוקש (כולל שמות חלופיים למקרה שהשם הראשון בלתי אפשרי), שמות מייסדי העמותה (לצורך הקמת עמותה חובה שיהיו בה לפחות שני חברים), פרטי יצירת קשר (כתובת פיזית, כתובת דוא”ל, מספר טלפון) ומטרותיה של העמותה.

מרכיב חשוב אחר בבקשה המוגשת לצורך פתיחת עמותה הוא תקנון. בחוק העמותות (בתוספת הראשונה) ישנו תקנון מצוי שניתן להשתמש בו כבסיס וגם לקחת אותו כפי שהוא. אופציה נוספת היא לבנות תקנון משלכם. בין השאר מפרט התקנון את מבנה העמותה, מוסדותיה, מועדי ההתכנסות שלהם ואופן הפעילות. ניתן לראות בתקנון חוזה בין חברי העמותה לבינה וגם בסיס לבניית התשתית האדמיניסטרטיבית – ולכן זהו מרכיב חשוב בכל תהליך פתיחת עמותה.

הצוות שלנו, שכאמור יודע בדיוק איך מקימים עמותה, יעזור לכם גם לנסח תקנון בהתאמה מלאה למאפיינים הספציפיים של העמותה שלכם ובהתאם לכל הדרישות העדכניות של הרשם ושל רשות המיסים. עוד כדאי לדעת כי רישום עמותה מותנה בתשלום אגרה שנכון ל-2021 עומדת על 822 ש”ח.

פעולות נוספות במסגרת פתיחת עמותה

לאחר קבלת תשובה חיובית מרשם העמותות, השלב הבא של הקמת עמותה חדשה הוא רישום במשרדי מע”מ ומיד לאחר מכן במס הכנסה. בהקשר זה, ראוי לציין כי אחת השאלות הנפוצות בקרב מי שרוצים לדעת איך מקימים עמותה היא כמה אנשים נדרשים להיות חברים בה. מבחינת רשם העמותות המינימום הוא כאמור 2, אבל מבחינת רשות המיסים יש צורך בלפחות 7 חברים ובנוסף חובה שרובם לא יהיו קרובי משפחה.

עוד פעולה חשובה במסגרת הקמת עמותה ללא מטרות רווח היא פתיחת חשבון בנק. על-מנת לעשות זאת, יש צורך בשני מורשי חתימה (שיחתמו על ערבות אישית לחשבון), ובנוסף לכל בנק יש רשימת מסמכים ודרישות משלו. הצוות של המל”כ יעזור לכם למצוא בנק שיאפשר לכם לנהל את הכספים שייכנסו לחשבון עם מינימום עמלות ובתנאים אופטימליים.

התנהלות נכונה מיד עם התחלת הפעילות

אחרי שמבינים איך להקים עמותה ביעילות וללא טרחה מיותרת, ואחרי השלמת כל הפעולות הבירוקרטיות במסגרת פתיחת עמותה חדשה, מגיע האתגר האמיתי: גיוס משאבים לעמותה.

כפי שנשות ואנשי המקצוע של המוסד לגיוס כספים יודעים בדיוק איך פותחים עמותה בלי עיכובים מיותרים, כך אנחנו אמונים גם על סיוע במציאת תורמים לעמותה, כולל דרך הגשת בקשות מקצועיות לקרנות פילנתרופיות. מקור מימון אפשרי אחר הוא משרדים ממשלתיים, כשבהקשר זה כדאי לדעת שהיקף התמיכה של המדינה בעמותות השונות מגיע לכ-3 מיליארד ש”ח מדי שנה. גם נדבנים פרטיים תומכים בעמותות המקדמות נושאים הקרובים לליבם.

דברו איתנו ונשמח לעזור:

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן