פיתוח משאבים לעמותות – מדוע כל עמותה חייבת שירותי גיוס כספים מקצועיים / חני סודרי

עמותות רבות לכודות ב’מעגל קסם’ בו אין להן מספיק הון כדי להתנהל ביעילות והן שורדות בקושי. הסיבה לכך שאינן יוצאת ממעגל זה נעוצה בתפיסה הבעייתית – ‘אין לנו מספיק כסף לשלם לגורם מקצועי כדי שזה ינהל עבורנו תהליכי פיתוח משאבים‘.

פיתוח משאבים על ידי עובד, מתנדב או המנכ”ל

הפתרון על פי עמותות המחזיקות בתפיסה זו יהיה הפקדת משימה מורכבת זו של גיוס הכספים עבור העמותה על כתפי אחד מעובדי העמותה או מתנדביה, שאינם בעלי ההכשרה, הידע או הניסיון לנהל תהליך גיוס כספים עבור העמותה. יתרה מכך, לרוב מדובר על אדם שבמקביל צריך להמשיך במשימות הקודמות שלו, מה שהופך את משימת גיוס הכספים לקשה עוד יותר ונדון לכישלון.

עמותות אחרות סבורות שתהליך פיתוח המשאבים צריך להיות תפקידו של מנכ”ל העמותה. אמנם פעמים רבות מדובר על אנשים שבתפקידם הקודם עמדו בתפקידים ניהוליים, עמדו בראש חברות עסקיות וכדומה, אך אין משמעות הדבר שיש להם ניסיון בגיוס כספים ובוודאי לא היכרות עם העולם הפילנתרופי, דרכי הפעולה מול קרנות פילנתרופיות וכו’. הגדרות התפקיד של מנכ”ל אינן לגייס כספים, אלא לקבוע את האסטרטגיה של העמותה, לקבל החלטות ולוודא שכל הדרגים תחתיו פועלים בהתאם לקו אותו הכתיב. מנכ”ל אמור להיות זה שמסתכל על הכל מלמעלה ומוודא שהכל מתנהל כשורה – מערך העובדים והמתנדבים בעמותה, הוצאת הפרויקטים לפועל, מערך השיווק והפרסום של העמותה, וכן המימון השוטף של העמותה ומימון הפרויקטים שלה. ונדגיש שוב, תפקידו להחליט על דרכי פעולה ולפקח על יישום ההחלטות, לא לבצע את התהליכים בפועל.

גיוס כספים זה מקצוע

אם נשווה את העניין לעולם העסקי, אדם יכול להיות מאד מוכשר בתחומו וחברה יכולה להציע מוצרים מעולים, אבל אם אף אחד לא ישמע עליהם היות ולא ישקיעו בפרסום ושיווק, אנשים לא ירכשו את המוצר או השירות המוצע, ובסופו של דבר, העסק יקרוס. ואם נחזור לעולם הפילנתרופי, החזון והפרויקטים של עמותה יכולים להיות ראויים, אך עמותות מצליחות להוציא לפועל פרויקטים ולהביא לשינוי אמיתי רק אם עומד לרשותן ההון הדרוש לשם כך. ובכדי להשיג את ההון הזה, אין מנוס מניהול תהליכי פיתוח משאבים לעמותות על ידי גורם מקצועי ומנוסה.

יש צורך בניהול מתמיד ושוטף על תהליכי גיוס תרומות לעמותות בכדי להבטיח תזרים הון שיאפשר התנהלות תקינה של העמותה. גיוס כספים הוא מקצוע לכל דבר, המצריך הכשרה וניסיון, ויש להשאיר אותו למקצוענים.

מה בין פיתוח משאבים וניהול יעיל של עמותה

התפיסה אותה ציינו בתחילת המאמר למעשה מעלה בעיה עמוקה יותר הנוגעת לניהול יעיל של העמותה. בין תפקידי העומדים בראש עמותות הוא חלוקה והקצאת משאבי העמותה באופן נכון. במידה ועמותה מגיעה למצב בו אין באפשרותה להקצות כספים לצורך שירותים מקצועיים של גיוס משאבים, הדבר מעלה שאלות לגבי אופן ניהולה.

חשוב להבין כי בסופו של דבר, הוצאה על שירותים מקצועיים של פיתוח משאבים תחזיר את עצמה ותשתלם לעמותה. לא מעט כתבנו במאמרים קודמים על הציפייה של תורמים, בין אם מדובר על גופים כמו קרנות פילנתרופיות או תורמים פרטיים בעלי הון, שמנהלי עמותות יאמצו גישה עסקית יותר וייעלו את פעילות העמותות. ניתן כיום לראות כי יותר ויותר תורמים מבקשים לבחון את התנהלות העמותה ונענים לבקשות לתרומה רק אם הגיעו למסקנה שמדובר על עמותה שמתנהלת באופן מקצועי ותדע כיצד לנצל את כספי התרומה באופן מיטבי. התנהלות מקצועיות וגיוס כספים מקצועי מהווים את הנוסחה המנצחת שתביא לתהליכי פיתוח משאבים שיישאו פירות.

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן