גיוס משאבים לעמותה – היתרונות של ליווי מקצועי / חני סודרי

 

המרכז לגיוס כספים הינה חברת גיוס כספים לעמותות אשר מציעה חבילת שירותים מקיפה לעמותות. ליווי של חברה מקצועית מגלם בתוכו מגוון יתרונות לעמותות, מעבר למטרה הברורה והמוגדרת של השירות – גיוס משאבים בדמות תמיכות ומענקים לעמותות.

השגת מענקים לעמותות

כאמור, המטרה העיקרית של הסתייעות בחברת גיוס כספים מקצועית ברורה מאליה – השגת מימון חיוני להתנהלות העמותה וקידום הפרויקטים שלה. ניהול מקצועי של תהליכי פיתוח משאבים מגדיל את סיכויי העמותה להשיג כספים בהיקפים גדולים יותר ופעמים רבות תוך זמן קצר יותר.

חיסכון במשאבים הדרושים להעסקת ו/או הכשרת עובדים

מאמצי גיוס כספים שאינם נעשים על ידי גורם מקצועי שאינו מכיר את העולם הפילנתרופי ומנוסה בתחום לרוב לא יישאו פרי ויובילו לבזבוז מיותר של משאבי העמותה. לכן, פעילות פיתוח משאבים צריכה להיעשות על ידי גורם מקצועי ומנוסה בדמות עובד בעמותה או חברה חיצונית. העסקת עובד ו/או הכשרתו מצריכה משאבים בלתי מבוטלים, ולא פעם ישתלם יותר עבור עמותה להסתייע בשירותי חברה חיצונית שתעמיד לרשותה צוות עובדים מקצועיים ומנוסים, הן מבחינת עלויות והן מבחינת חיסכון בזמן הדרוש לאיתור והכשרת עובדים, ותמקסם את רווחי העמותה מתהליכי גיוס המשאבים.

מכלול שירותים נלווים

בבחירת חברת גיוס כספים יש לקחת בחשבון את מכלול השירותים שהיא מציעה. מומלץ לבחור חברה שמציעה שירותים נלווים מעבר לכתיבת מכתבי בקשת מענקים לעמותות כגון ייעוץ וליווי בפיתוח תוכנית אסטרטגית כוללת לגיוס משאבי העמותה וכל הנוגע לתהליך זה, פתיחת תיק לצורכי מס במדינות שונות ברחבי העולם, סיוע בהקמת אגודת ידידים, פרסום ויחסי ציבור עבור העמותה ועוד. שירותים נלווים מסוג זה יספקו לעמותה יתרונות מהותיים וארוכי טווח מעבר למאמצים נקודתיים לצורך גיוס כספים. לדוגמה, פיתוח תוכנית אסטרטגית מסייעת לעמותה להגדיר באופן ברור את החזון והיעדים שלה, להגדיר באופן יעיל את התנהלותה בטווח הקצר כמו גם הארוך וכן לפתח מנגנון ביקורת. הדבר חשוב ביותר להתייעלות ניהול העמותה והובלתה בכיוון ברור. פרסום ויחסי ציבור יבנו עבור העמותה את התדמית הנכונה ויפיקו חומרים שיעמדו לרשותה לאורך זמן.

פינוי המנהלים לעבודתם – ניהול העמותה

עבודתם של מנהלי עמותות מורכבת והן אמונים על פיקוח התנהלות העמותה על מחלקותיה השונות. נוהג מוטעה ובעייתי הוא הטלת משימת גיוס הכספים גם היא על מנהלי עמותות. גם כאשר מנהלי עמותות מחזיקים בידע ובניסיון הדרושים, מה שאינו נכון במרבית המקרים, משימה זו אינה צריכה להיות חלק מעבודתו של מנהל העמותה. הטלת המשימה על חברה חיצונית המתמחה בתחום מפנה למנהל העמותה את הזמן והאנרגיה לנהל בפועל את העמותה, בידיעה כי פיתוח משאביה נעשה על הצד הטוב ביותר.

 

התקשרו עכשיו

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן